Funkislampa
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOLLAMPA/LÄKARLAMPA, golvlampa, funkis, 1930/40-tal, ställning i stål, förkromad skärm, fyrpassfot i svartlackerad järn, brickmärkt "Original Hanau", Tyskland, reglerbar, höjd ca 157, skärmens diameter ca 35,5 cm
Smärre slitage, omdragen, kompletterad, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
718485
2019-12-27