Fat Kina

Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina
Fat Kina

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT (3) Kina, 1700/1800-tal, samtliga med dekor i underglasyrblått, diameter mellan ca 19,5x37 cm

det stora fatet med spricka och nagg, det mellanstora fatet med flera nagg, slitage

718548

2019-12-26