Bestick silver Danmark

Bestick silver Danmark
Bestick silver Danmark
Bestick silver Danmark
Bestick silver Danmark
Bestick silver Danmark
Bestick silver Danmark

Såld för:

Osåld

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 68 dlr., silver, Danmark, 18/1900-tal, modell "Gammal Dansk", några delar Sverige, GAB, 12 matgafflar, 18 bordsgafflar, 9 matknivar, 6 bordsknivar, 5 smörgåsknivar, 3 matskedar, en bordssked samt 14 teskedar, längd ca 13-25 cm, vikt exkl. knivar ca 1827 g

Slitage, varierande tillverkare, storlek och modell

718646

2020-01-07