Dockor
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOCKOR, 4 st,1900-40-tal, betående av 2 st helt i bisqvi, 5 delade kroppar, målade anletsdrag, en pojke med celluloid huvud, (sköldpadd) stoppad kropp, en ficka i massa/papiermache, delvis klädda i folkdräkter, längd ca 10-41 cm
Bruksslitage
718810
2019-12-31