Mat- och kaffeservis Limoges

Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges
Mat- och kaffeservis Limoges

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LIMOGES, mat- och kaffeservis, 166 dlr, Frankrike, 1900-talets första hälft, dekor i grönt och guld, med monogram, bestående av 15 djupa tallrikar, 57 mattallrikar, 18 assietter, 44 desserttallrikar, 2 uppläggningsfat, terrin, 16+11 kaffekoppar med fat, 2 fat på fot

Delvis dekorslitage. Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, 4 kaffekoppar (rak form) med fotnagg medföljer

718924

2019-12-30