Kniv Viveca Sahlin Leif Reiersen Håvard Bergland
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KNIV, skaft i fossiliserat mammutben, scrimshaw av Viveca Sahlin, signerat samt daterad Viveca -96, beslag i sterlingsilver av Leif Reiersen, damaskerat blad av Håvard Bergland, slida i svart läder, längd ca 18 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Minimalt slitage
718942
2019-12-30