Kniv Viveca Sahlin Leif Reiersen Håvard Bergland

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KNIV, skaft i fossiliserat mammutben, scrimshaw av Viveca Sahlin, signerat samt daterad Viveca -96, beslag i sterlingsilver av Leif Reiersen, damaskerat blad av Håvard Bergland, slida i svart läder, längd ca 18 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Minimalt slitage

718942

2019-12-30