Lisa Larson Johanna figurin Gustavsberg

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LISA LARSON, figuriner, 2 st, "Johanna" samt åsna ur "Stora Zoo", Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, Johanna med formgivningsår 1962-64, signerad Lisa L. respektive LL., Sweden, höjd ca 10-16 cm

Åsna med nagg på öronen samt ett på en fot

718976

2020-01-05