Lisa Larson Johanna figurin Gustavsberg
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, figuriner, 2 st, "Johanna" samt åsna ur "Stora Zoo", Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, Johanna med formgivningsår 1962-64, signerad Lisa L. respektive LL., Sweden, höjd ca 10-16 cm
Åsna med nagg på öronen samt ett på en fot
718976
2020-01-05