Ljusstakar gustavianska
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, gustavianska, marmor och mässing, lösa ljusmanschetter, urnformade ljuspipor, dekor av hängande kedjor med tofsar, höjd ca 17 cm
Socklar med slitage/smärre nagg, lösa ljusmanschetter sitter fast och är ej likadana varav en senare och ej ursprunglig
718979
2020-01-05