Ljusstakar gustavianska

Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska
Ljusstakar gustavianska

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, gustavianska, marmor och mässing, lösa ljusmanschetter, urnformade ljuspipor, dekor av hängande kedjor med tofsar, höjd ca 17 cm

Socklar med slitage/smärre nagg, lösa ljusmanschetter sitter fast och är ej likadana varav en senare och ej ursprunglig

718979

2020-01-05