Solur i koppar
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOLUR, 1900-talets första hälft, koppar, Sven W. P-son Stockholm, monterat på 2 delat betongfundament, total höjd ca 167, diameter 50 cm
Slitage, fundament med spricka, spets något skev, biologisk påväxt
719022
2019-12-26