Solur i koppar

Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar
Solur i koppar

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOLUR, 1900-talets första hälft, koppar, Sven W. P-son Stockholm, monterat på 2 delat betongfundament, total höjd ca 167, diameter 50 cm

Slitage, fundament med spricka, spets något skev, biologisk påväxt

719022

2019-12-26