Terrin med lock Kina
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN MED LOCK, Kina, Kanton, omkring sekelskiften 18/1900-tal, riklig polykrom dekor med frukter, blommor och fjärilar, höjd ink lock ca 28, 37x28 cm
Bruksslitage, lagning vid ena hänkeln
719039
2019-12-27