Terrin med lock Kina

Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina
Terrin med lock Kina

Klubbat för:

500 SEK

2 000 SEK

TERRIN MED LOCK, Kina, Kanton, omkring sekelskiften 18/1900-tal, riklig polykrom dekor med frukter, blommor och fjärilar, höjd ink lock ca 28, 37x28 cm

Bruksslitage, lagning vid ena hänkeln

719039

2019-12-27