Bestick Anders Gabriel Dufva

Bestick Anders Gabriel Dufva
Bestick Anders Gabriel Dufva
Bestick Anders Gabriel Dufva
Bestick Anders Gabriel Dufva
Bestick Anders Gabriel Dufva
Bestick Anders Gabriel Dufva

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BESTICK, 17 dlr., silver, Anders Gabriel Dufva (verksam 1847-1933/72), Stockholm 1930-tal, modell "Svensk rund", bestående av: 7 fiskgafflar, 4 smörgåsgafflar, 5 smörknivar samt bordssked, längd ca 14,5-17,5 cm, vikt ca 608 g

Slitage

719041

2020-01-07