Fällbord

Fällbord
Fällbord
Fällbord
Fällbord
Fällbord
Fällbord

Klubbat för:

1 400 SEK

1 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-talets slut, skiva rikligt dekorerad med intarsia med figurscen av riddare och drake, på pelarfot, höjd 76, 60x60 cm

Åldersrelaterat slitage, skivan är något ostadig, sprickor vid bordsskiva

719043

2019-12-26