Saltkar 1 par silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALTKAR, 1 par, silver, efterstämplade av Anders Johan Lignell Sundsvall 1794, invändiga med förgyllning, uppsvängda hänklar, kvadratisk fotplatta, pärlstavdekor, liv med porträttmedaljonger, höjd 8,5 cm, vikt ca 166 g
Medaljonger med slitage
719050
2020-01-05