Saltkar 1 par silver

Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALTKAR, 1 par, silver, efterstämplade av Anders Johan Lignell Sundsvall 1794, invändiga med förgyllning, uppsvängda hänklar, kvadratisk fotplatta, pärlstavdekor, liv med porträttmedaljonger, höjd 8,5 cm, vikt ca 166 g

Medaljonger med slitage

719050

2020-01-05