Sybord 1800-tal
2020-01-14
719103
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SYBORD, 1800-tal, fanerat med olika träslag och intarsia av blommor, beslag av mässing, uppfällbar skiva med bakomliggande fack, lock med infälld spegel, höjd ca 71, 49x7 cm
Smärre fanerskador och sprickor