Teskedar silver 1800-tal Gammal Fransk

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TESKEDAR, 9 st., silver, av varierande tillverkare, Uppsala och Landskrona 1800-talets andra hälft, modell "Gammal Fransk", längd ca 13-15 cm, vikt ca 159 g

Slitage, stötskador, graverade

719181

2020-01-07