Bordslampa 1900-tal

Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal
Bordslampa 1900-tal

Såld för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, ca 1925, Frankrike, bemålat porslin med med motiv efter Ohara Koson, målarsignatur MG 1925, höjd inkl. lampsockel 39 cm

Ytslitage

719195

2020-01-12