Soppslevar såsslev silver
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOPPSLEVAR, 2 st., med svarvade träskaft, stämplade Anders Johan Lignell, Sundsvall, årsstämplar saknas, längd 41-44 cm, SÅSSLEV, silver, Göteborg 1855, längd 19 cm, vikt 71 g
Slitage, bucklor, såsslev något skev
719224
2020-01-05