Axel Erdman oljemålning

Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning
Axel Erdman oljemålning

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AXEL ERDMAN (1873-1954): Bellmanstatyn vid Hasselbacken, signerad och daterad AX ERDMANN. 1899 olja på duk, 65x80 cm

PROVENIENS: Gustav Uddgren, därefter i arv inom släkten till nuvarande ägare

719245

2020-01-06