Nattvardskärl silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NATTVARDSKÄRL, 3 dlr, silver, C.G.Hallberg, Stockholm 1921, kalk invändigt förgylld, höjd 12 cm, oblatfat förgyllt, diameter 7,2 cm, total vikt ca 158 g, etui
Kalk med gåvogravyr, bucklor, etui med skador och fläckar
719248
2020-01-05