Nattvardskärl silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
NATTVARDSKÄRL, 3 dlr, silver, C.G.Hallberg, Stockholm 1921, kalk invändigt förgylld, höjd 12 cm, oblatfat förgyllt, diameter 7,2 cm, total vikt ca 158 g, etui
Kuntoraportti
Kalk med gåvogravyr, bucklor, etui med skador och fläckar
719248
Päivämäärä:
2020-01-05