Nattvardskärl silver

Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver
Nattvardskärl silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

NATTVARDSKÄRL, 3 dlr, silver, C.G.Hallberg, Stockholm 1921, kalk invändigt förgylld, höjd 12 cm, oblatfat förgyllt, diameter 7,2 cm, total vikt ca 158 g, etui

Kuntoraportti

Kalk med gåvogravyr, bucklor, etui med skador och fläckar

719248

Päivämäärä:

2020-01-05