Rörstrand bordslampa i majolika

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, bordslampa, omkring 1900, majolika, i form av uggla, stämplad AB Rörstrand SB CS, höjd inkl. lampsockel 22 cm

Ursprungligen fotogenlampa, fotringen med nagg

719385

2020-01-12