Anders Zorn

Anders Zorn
Anders Zorn

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Självporträtt i vargskinnspäls", etsning, signerad, daterad i plåten 1916, plåtstorlek ca 17,7 x 12 cm.
LITTERATUR: Asplund 270, Hjert & Hjert 164

Någor gulnad, veck, mindre reva på övre plåtkanten, ej examinerad ur ram.

719445

2020-01-17