Anders Zorn

Anders Zorn
Anders Zorn

Såld för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Nya visan", etsning, signerad, daterad 1903 i plåten, plåtstorlek ca 15,1 x 22,7 cm.
LITTERATUR: Asplund 171. Hjert & Hjert 199.

Gulnad, ej examinerad ur ram.

719459

2020-01-17