Lucio Fontana

Lucio Fontana
Lucio Fontana

Såld för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LUCIO FONTANA (1899-1968): etsning med färgakvatint, signerad och numrerad 3/75, från boken "Dix eaux-fortes. L´Épée dans l´eau" (Alain Jouffroy), ur serien: "Antologia internazionale dell´incision", tryckt hos Giorgio Upiglio, Milano, utgivnen av Galleria Schwarz, Milano, plåtstorlek ca 15 x 11,5 cm, bladstorlek ca 25 x 20 cm

Inga synliga skador, ej examinerad ur ram.

719482

2020-01-17