Salongsgrupp

Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp
Salongsgrupp

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SALONGSGRUPP (6) Louis Seize-stil, 1900-talets första hälft, 2 karmstolar, 2 stolar samt 1 soffa, avvikande bord i blandstil, bordet i mahognyfanér det övriga i valnöt, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 42-50, soffans längd 126 cm

Zustandsbeschreibung

Bordet med omfattande blekning, bruks och åldesrrelaterat slitage

719579

2019-12-31