Peter Hvidt & Orla Mölgaard soffor

Såld för:

12 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, soffor, 2 dlr, "Minerva" France & Søn, Danmark, 1960-tal, 2 soffor i teak med lösa textilklädda plymåer, soffornas längad 190 resp 122 cm, ej kompletta - saknar ben

Säljes för Kronofogdens räkning

slitage, ej kompletta - ben saknas, repor, skruvar saknas till ett sidostycke samt stora bakstycket, en gummigjord under sits saknas

719591

2020-01-30