Kåsa 1700-tal

Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal
Kåsa 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KÅSA, silver, 1700-tal, oval på rund fot, livet med drivna runda bucklor och punsad dekor, hänkel med stiliserad mussla och hänkel med ringhänge, oidentifierad stämpel invändigt, längd ca 15 cm, vikt 68 gram

Smärre slitage, mindre bristning

719750

2020-01-01