Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets första hälft, 4 ljuspippor samt 4 ljuspunkter, höjd ca 67 samt diameter 50 cm,

Böjda trådar, oregelbundenheter, slitage, möjligen saknas prismor, funktionen garanteras ej

719885

2020-01-02