Silva Malmsten "Woodhouse" fotografi 2016

Silva Malmsten
Silva Malmsten
Silva Malmsten
Silva Malmsten
Silva Malmsten
Silva Malmsten

Såld för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SILVA MALMSTEN (född 1965): "Woodhouse", signerad och daterad Silva Malmsten 2016, C-print laminat monterad på aluminium, ca 40x59 cm

UTSTÄLLD: APA Gallery, Stockholm

HISTORIK:
Silva Malmsten is a Swedish arist, born in Stockholm 1965, with a Master in Fine Arts and Art Theory at Konstfack, University College of Arts, Crafts and Design, 1991-97.
She has studied Art History at Stockholms University and Uppsala University

719927

2020-01-07