Buffé i ek med rikligt träskuren dekor

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BUFFÉ, 1900-talets första hälft, ek, 3 skåpdörrar samt 3 lådor, rikligt träskuren dekor i form av ansikten, blommor och blad, höjd ca 107, 212x60 cm

Bruksslitage, ett av ansikterna har ett litet avslag vid näsan, fuktring på toppskiva,

719985

2020-01-04