Bing & Gröndahl figuriner porslin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BING & GRÖNDAHL, figuriner, porslin, Danmark, 1900-talets mitt, i form av fiskargubbe- och gumma, polykromt bemålade, en signerad Axel Locher, märkta "2370 EB, S.J." och "2233 HN", höjd ca 22 cm

719995

2020-01-03