Helena Tynell bordslampor

Helena Tynell bordslampor
Helena Tynell bordslampor
Helena Tynell bordslampor
Helena Tynell bordslampor
Helena Tynell bordslampor
Helena Tynell bordslampor

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

HELENA TYNELL (1918-2016): bordslampor ett par i glas, för LUXUS, modellnummer 1161, Luxus, formgivna 1968. Höjd inkl montering ca 62 cm. Åldersrelaterat slitage, yta med krackelerad uttryck, ytsmuts

Zustandsbeschreibung

720011

2020-01-03