Helena Tynell bordslampor
Klubbat för:
1 800 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
HELENA TYNELL (1918-2016): bordslampor ett par i glas, för LUXUS, modellnummer 1161, Luxus, formgivna 1968. Höjd inkl montering ca 62 cm. Åldersrelaterat slitage, yta med krackelerad uttryck, ytsmuts
Zustandsbeschreibung
720011
2020-01-03