Lockurna Kina 1900-tal

Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal
Lockurna Kina 1900-tal

Såld för:

Osåld

Utropspris

3 000 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-tal, balusterformad, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, med fyra karaktärers märke, höjd ca 41 cm

Locket med nagg

720037

2020-01-12