Stolar gustavianska

Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska
Stolar gustavianska

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOLAR, 3 st., gustavianska, signerad Erik Öhrmark (1747-1813), stolmakare i Stockholm, en med Stockholms stolmakarämbetes sigill. målade i pärlgrått samt med bronserade detaljer, sitthöjd ca 45 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, förstärkta hörn under sitsen

720101

2020-01-05