Stolar gustavianska
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 3 st., gustavianska, signerad Erik Öhrmark (1747-1813), stolmakare i Stockholm, en med Stockholms stolmakarämbetes sigill. målade i pärlgrått samt med bronserade detaljer, sitthöjd ca 45 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, förstärkta hörn under sitsen
720101
2020-01-05