Dosa

Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa
Dosa

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

800 SEK

DOSA samt skål, Kina, 1800-tal, bemålat porslin, dosan med senare lacksigill, höjd ca 10 samt 4,5 cm

Nagg samt spricka på skålen, bruks och åldersrelaterat slitage

720191

2020-01-05