Etiopiska föremål

Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål
Etiopiska föremål

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ETIOPISKA föremål, (12) silver samt försilvrade, armband, sölja, öronslev i försilvrad kopparlegering, 2 pectoralkors samt ring, sannolikt i silver, ampulliknande hänge, 3 skedar med silvermynt Haile Selassi, litet kors som hänge i silver, en etiopisk flätad korg medföljer, skedarnas längd ca 10 cm

PROVENIENS: Diplomatgåva till svensk officiell FN-medarbetare

Slitage

720256

2020-01-05