Schatull

Schatull
Schatull
Schatull
Schatull
Schatull
Schatull
Schatull
Schatull

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SCHATULL på benställning, tidigt 1900-tal, sannolikt England, stomme i mahongy. samt mahognyfanér, 4 utdragabara lådor samt uppfällbara klaffar med ställ för glas, på hjultrissor av mässing, höjd ca 77, 54x48 cm utfällt, bredd ca 108 cm

Bruksslitage, mindre märken och repor kring fanér

720258

2020-01-05