Servis Gustavsberg
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVIS, "Landskap" Gustavsberg,60 delar, fördelat på 1 soppterrin, 1 mindre terrin, 1 såskopp, 13 äggkoppar, 1 stort serveringsfat, 1 rektangulärt serveringsfat, 1 fyrkantigt serveringsfat, 15 stora tallrikar, 6 mindre tallrikar, 6 djupa tallrikar, 13 assietter, soppterrinens höjd ca 26, största fatens diameter 25 cm
Sprickor och nagg förekommer (flera av äggkopparna bl a) två terriner saknar lock, slitage
720265
2020-01-05