Matservis Kunglig Dansk

Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk
Matservis Kunglig Dansk

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ROYAL COPEHAGEN, "Blå Blomst", servis, 127 dlr, porslin, bestående av 10 mattallrikar (8097), 6 djupa tallrikar (605), 14 assietter (8095), 6 mindre djupa tallrikar (8105), 15 assietter (8093), 2 skålar (8063), skål (578), 3 karotter med lock (8174), terrin med lock (8172), 2 skålar (8060), 5 dessertskålar (8156), 3 uppläggningsfat (8016), 2 uppläggningsfat (8015), uppläggningsfat (8010), uppläggningsfat (1689), uppläggningsfat (8162), 4 ljusstakar (3334). 4 äggkoppar (8170), 4 saltströare (1876), kapsylöppnare (2309), 11 smörtaxar (2311), kanna (8227), såssnipa (8068), såsskål (8159), 16 kaffekopapr med fat (1549), 7 tekoppar med fat (8269), kaffekanna med lock (1794), senapsburk med lock (8283), gräddkanna (8023), sockerskål utan lock (1879)

Delar med nagg medföljer, delvis med slitage

720405

2020-01-10