Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Såld för:

7 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

TAKLAMPA, Sputnikmodell, 1900-talets andra hälft,stomme i mässing, vridna armar med totalt nio ljuspunkter, vita opaka glaskupor, märkt med etikett "W & F", diameter ca 52 cm, höjd ca 84 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

720465

2020-01-18