Vas sannolikt Frankrike

Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike
Vas sannolikt Frankrike

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, 1900-talets första hälft, sannolikt Frankrike, munsblåst i ett stycke, spiralformad fot, trumpet-liknande överdel, frostad glasmassa, ihålig ner till fot, höjd ca 52, diameter ca 33 cm

Smärre slitage

720471

2020-01-06