Wilhelm Kåge Gustavsberg 5 dlr

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), 5 dlr, skål samt salt och pepparkar, Gustavsberg, stengods, blåglaserad, inpressad stämpel Kåge Verkstad Gustavsberg Sweden, diameter ca 18,5, höjd saltkar ca 7-8 cm

Smärre slitage, repor

720497

2020-01-06