Samling brevpressar 35 dlr

Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr
Samling brevpressar 35 dlr

Såld för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BREVPRESSAR, 35 dlr, 1900-talets andra hälft, glas, invändig dekor i olika färger, varav en signerad Kosta Wärff unika, en sinerad och daterad Snapphane glasbruk -89, en signerad Orrefors A 4346-120, delvis etikettmärkta, höjd ca 5-11 cm

Bruksslitage, repor, nagg kan förekomma

720525

2020-01-06