Parfymflakonger

Parfymflakonger
Parfymflakonger
Parfymflakonger
Parfymflakonger
Parfymflakonger
Parfymflakonger

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PARFYMFLAKONGER, 11 st., olika material, 1800-talets senare del/1900-talets början, bl a en i hjärtform klädd med lackat läder och dekor av målade penséer resp. med 18 k guldbeslag, kedjan senare samt en av böhmiskt glas och dekor med tofs, med silverpropp, höjd 4-20 cm
PROVENIENS: Stopalo

Skador, några proppar och kedjor saknas

720549

2020-01-06