Carl Tengstedt silverbestick modell

Såld för:

5 400 SEK

Utropspris

6 500 SEK

BESTICK, silver, 23 dlr,stämplade Carl Tengstedt, Göteborg 1855, modell Engelsk snäck, bestående av 11 matskedar, 12 matgallfar, total vikt ca 1796 g

Bruksslitage

720577

2020-01-07